Як створити Інтернет-магазин з нуля?

Агенство Siteimage
1-е місце в Україні
в рейтингу студій Рунета
10 років на ринку
впевнено реалізуємо свою місію
1000 створених магазинів
ефективних та успішних

Онлайн-торговля - первые шагиОнлайн-торгівлю можна сприймати по-різному, в залежності від того, є у вас вже працюючий бізнес в офлайні чи ні. Можна створити Інтернет-магазин в якості додаткового інструменту залучення клієнтів, а можна перетворити його в самостійне джерело генерування прибутку. Звичайно, використання електронної комерції з метою розширення каналів збуту для вже існуючого бізнесу - особливо привабливий варіант, бо схеми взаємодії з клієнтами вже відпрацьовані, а товарний асортимент повністю сформований.

Є два шляхи вирішення питання про те, як створити Інтернет-магазин. Можна замовити професійну розробку у компанії, що спеціалізується на наданні таких послуг, або купити потрібну версію ImageCMS Shop і спробувати зробити все самостійно, скориставшись детальною інструкцією по створенню Інтернет-магазину. Щоб вирішити, що саме буде для вас кращим варіантом, потрібно розглянути плюси і мінуси обох варіантів.

Як створити Інтернет-магазин самому і в чому переваги такого рішення? Серед плюсів варто відзначити:

 • можна зробити все самостійно і так, як саме ви вважаєте за потрібне;
 • економія фінансових коштів;
 • можна самостійно вносити будь-які зміни на сайт, як у процесі розробки, так і після його запуску.

Мінуси самостійного створення Інтернет-магазину:

 • великі витрати часу і необхідність освоєння спеціальних навичок, що в кінцевому підсумку може не принести бажаного ефекту;
 • слабкий рівень виконання (ніяким тимчасовим навчанням роки досвіду не замінити);
 • шаблонність дизайну і проблеми з технічним рішенням можливих проблем, що виникають у процесі роботи;
 • значний ризик нестабільної роботи сайту і високий рівень вразливості перед зловмисниками.

В результаті, замість того, щоб направити сили і увагу на вдосконалення бізнес-процесів і підвищення власного прибутку, підприємець займається малозрозумілою йому роботою, яку набагато краще було б делегувати професійним виконавцям.

Таким чином, створити Інтернет-магазин самому в Україні цілком можливо, але в більшості випадків його власник піддає себе невиправданим ризикам. Потрібно дуже добре подумати, чи є виправданим такий крок і чи не обернеться незначна економія грошей зараз можливими проблемами в майбутньому, враховуючи, що створений подібним чином сайт не буде оптимізовано належним чином під пошукові системи.

Якщо ж ви вирішили створити Інтернет-магазин з нуля, скориставшись з цією метою послугами фахівців, то ви отримаєте такі переваги:

 • гарантії якості роботи і можливості реалізувати необхідний для успішного старту функціонал, поступове розширення його за бажанням клієнта, і впровадження нових можливостей;
 • індивідуальний, продуманий до дрібниць дизайн, створений з орієнтацією на зручність користувача;
 • можливість зробити свій онлайн-магазин відомим для потенційних клієнтів, шляхом застосування комплексних заходів з просування сайту в пошукових системах;
 • тонке налаштування всіх модулів CMS, стабільність роботи і зручність керування.

Як мінуси можна відзначити те, що:

 • потрібно контролювати роботу виконавців і прислухатися до їх порад;
 • важливу роль відіграє чітка постановка завдань;
 • робота професіоналів вимагає відповідної оплати.

Таким чином, можна створити Інтернет-магазин самому і безкоштовно, взявши на себе всі клопоти, пов’язані з розробою та налаштуванням, особливо, якщо використовується Open-Source CMS (яка в будь-якому випадку потребуватиме доопрацювання), або ж замовити розробку з нуля у компанії, що надає такі професійні послуги. Який з варіантів обрати - вирішувати вам. Але, розглянувши плюси і мінуси обох рішень, можна зробити висновок, що все ж краще звернутися до експертів, і бути впевненим у тому, що все буде зроблено дійсно якісно і на високому рівні.