Популярність послуги розробки Інтернет-магазинів в регіонах України

Агенство Siteimage
1-е місце в Україні
в рейтингу студій Рунета
10 років на ринку
впевнено реалізуємо свою місію
1000 створених магазинів
ефективних та успішних

Електронна комерція як окрема галузь економіки з'явилася відносно недавно і продовжує активно розвиватися. Особливо це помітно на прикладі країн СНД, де всього ще декілька років тому постійний доступ до Мережі був тільки у мешканців столиці і великих міст. Зараз швидкісним Інтернетом вже нікого не здивуєш, а багато користувачів активно користуються для серфінгу такими мобільними пристроями як смартфони і планшети. Багато товарів люди поки ще воліють купувати в звичайних торгових точках, але рівень проникнення Інтернет-комерції зростає. Раніше найбільш популярною була така послуга, як розробка Інтернет-магазину в Києві, а тепер акцент змістився в бік регіонів. Відповідно, кількість товарів, придбаних в Інтернет-магазинах, значно зросла, як і кількість самих магазинів. Ми вирішили порівняти популярність такої послуги, як розробка Інтернет-магазинів по регіонах і тематиках, на основі проведеного аналізу ринку України в плані розвитку електронної торгівлі.

Далі у вигляді діаграми вказана кількість Інтернет-магазинів у обласних центрах України, в порядку зменшення чисельності:

Інтернет-магазини по регіонах України

Таким чином, найбільш популярним є створення Інтернет-магазину в Києві, а також у таких містах як Дніпропетровськ, Одеса, Донецьк і Запоріжжя. Не дивно, адже майже всі з перерахованих міст мають населення більше мільйона жителів. Крім того, вони є промисловими або туристичними центрами, що також передбачає високий рівень економічної активності.

Розробка Інтернет-магазину в Києві і таких великих обласних центрах як Харків, Дніпропетровськ, Одеса та Донецьк - доволі популярна послуга, адже саме орієнтацію на цей ринок можна вважати найбільш перспективною. Активно електронна комерція розвивається і в таких містах як Львів, Сімферополь, Миколаїв, Черкаси і Вінниця. Але поки, якщо йдеться про створення Інтернет-магазину в Києві, відрив від лідерів рейтингу за кількістю працюючих майданчиків залишається досить істотним.

Якщо дивитися в бік інших обласних центрів, то позитивна динаміка зростання кількості Інтернет-магазинів спостерігається в таких містах як Івано-Франківськ, Чернівці та Ужгород. Перш за все, це відбувається завдяки розвитку туристичної галузі, що позитивно впливає на економіку в цілому. Луцьк, Тернопіль, Рівне та Хмельницький, незважаючи на те, що знаходяться в тому ж регіоні, не можуть похвалитися аналогічними показниками. Поява нових торгових майданчиків в онлайні у перерахованих містах спостерігається, але поточні темпи не можна назвати високими. Якщо говорити про інші регіони, то під час створення та розробки Інтернет-магазину варто звернути увагу на Полтаву, Херсон і Кіровоград. У цих обласних центрах на ринку електронної комерції можна встигнути добре закріпитися, поки рівень конкуренції невисокий.

Мабуть тільки у Вінниці, Житомирі, Сумах, Черкасах і Чернігові такий вид бізнесу як Інтернет-магазини, перебуває лише на етапі зародження і становлення. Це пояснюється невеликою кількістю населення, слабкою промисловістю і нерозвиненою туристичною інфраструктурою.

Розподіливши магазини за тематиками, можна представити все у вигляді такої діаграми:

Інтернет-магазини по тематиках

На основі цих даних можна зробити висновки стосовно того, які групи товарів є найбільш популярними і які найчастіше купують в Інтернеті. Але, це також означає, що і конкуренція тут найбільша, а значить, поріг входження для нових гравців зростає. У цілому, в такій сфері як розробка Інтернет-магазинів в м. Київ, конкуренція завжди була на високому рівні.

У ТОП-5 онлайнових магазинів України входять такі торгові майданчики як Rozetka.ua, Allo.ua, Fotos.ua, Mobilluck.com.ua, Fotomag.com.ua. Всі вони є свого роду онлайн-супермаркетами, які пропонують товари різноманітного профілю, але, основними категоріями товарів є комп'ютерна та побутова техніка.

Обсяги Інтернет-торгівлі продовжують рости, і навіть у розвинених країнах її частка відносно роздрібної торгівлі інтенсивно збільшується. А країни з економікою, що розвивається, показують ще більш позитивну динаміку:

Співвідношення онлайн і оффлайн-торгівлі

На основі даних Morgan Stanley Research

І якщо подивитися на графік вище, складений на основі прогнозу експертів, то стає зрозуміло, що це - тільки початок. Розробка Інтернет-магазину в Києві особливо популярна у зв'язку із зростанням можливостей доступу до Мережі серед жителів міст. Багато товарів люди поки ще воліють купувати в звичайних торгових точках, але рівень проникнення Інтернет-комерції підвищується, а електронна торгівля на даний момент є найбільш швидким, в плані зростання, сегментом економіки в Україні: 

На основі даних Morgan Stanley Research, статистика по Україні, розрахунки Fintime

В цілому, за 2012-й рік зростання цього сегмента в Україні склало близько 50%, але більшість Інтернет-магазинів, особливо регіонального рівня, відчувають проблеми з рівнем грошових інвестицій у такі важливі складові як маркетинг і логістику. У фінансовому вимірі зростання ринку електронної комерції можна виразити у вигляді наступного графіку:

Обєм ринку Інтернет-торгівлі в Україні

Як видно з динаміки зростання, темпи збільшення частки ринку дещо зменшилися лише в 2009-му році, а з 2010-го, коли економіка почала виходити з кризи і рівень проникнення доступу до Інтернету серед населення зріс, спостерігається значний стрибок. А створення Інтернет-магазина в Києві та інших великих містах стає все більш популярним. І це враховуючи той фактор, що ринок e-commerce в Україні все ще залишається досить непрозорим.

Популярність покупок в Інтернет-магазинах серед населення продовжує зростати, і це, без сумніву, є основним аргументом для тих представників бізнесу, які тільки придивляються до такої послуги як розробка Інтернет-магазинів, і ринку електронної торгівлі в цілому.